Wiadomości z tagiem Śledztwa  RSS
Ustalenia podkomisji Macierewicza poznamy po rocznicy smoleńskiej

Dodano: 20.03.2018 23:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Na pierwszym posiedzeniu Sejmu po 10 kwietnia komisja obrony zajmie się ustaleniami podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Tak zapowiada szef komisji Michał Jach z PiS-u. Planowane na wtorek posiedzenie odwołał. Nie było więc pytań o przeprowadzone badania i mnożące się teorie oraz o koszty funkcjonowania podkomisji. Nie było też informacji prokuratury o postępach w śledztwie i opiniach biegłych.

Źródło: www.rmf24.pl

Szef Cambridge Analytica chwalił się pracą na rzecz Donalda Trumpa. Został zawieszony

Dodano: 20.03.2018 22:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kontrowersyjna brytyjska firma doradcza Cambridge Analytica poinformowała o zawieszeniu w obowiązkach swego prezesa Alexandra Nixa - jednej z centralnych postaci głośnego dziennikarskiego śledztwa ws. działalności tej firmy przeprowadzonego przez telewizję Channel 4. Z upublicznionych przez stację nagrań, zarejestrowanych ukrytą kamerą, wynika, że Cambridge Analytica proponowała potencjalnym klientom usługi polegające na szantażowaniu politycznych rywali i rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości, by zniszczyć ich reputację. Firma miała...

Źródło: www.rmf24.pl

Prezes Cambridge Analytica zawieszony w obowiązkach

Dodano: 20.03.2018 22:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kontrowersyjna brytyjska firma doradcza Cambridge Analytica poinformowała we wtorek o zawieszeniu w obowiązkach jej prezesa Alexandra Nixa, jednej z centralnych postaci w śledztwie dziennikarskim telewizji Channel 4 w sprawie działalności tej firmy.

Źródło: fakty.interia.pl

Śledztwo w sprawie morderstwa burmistrza Zdzieszowic zostaje zamknięte

Dodano: 20.03.2018 22:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prokuratura Okręgowa zamyka śledztwo w sprawie śmierci Dietera Przewdzinga, burmistrza Zdzieszowic. 18 lutego 2014 został on brutalnie zamordowany w swoim gospodarstwie „Kanada” w Krępnej. Do tej pory śledczy nie wyjaśnili, kto go zabił.Teraz Prokuratura Okręgowa w Opolu zamknęła sprawę. Śledczy będą się zastanawiać, czy będą kontynuować dochodzenie, czy też je umorzą z powodu niewykrycia sprawców.Do sprawy wrócimy.

Źródło: radio.opole.pl

Prokurator przed komisją ds. Amber Gold: Nie ma żadnych dowodów, że za Marcinem P. stał ktoś inny

Dodano: 20.03.2018 21:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Akta dotyczące pokrzywdzonych w aferze Amber Gold liczą 15 056 tomów, a akta podstawowe śledztwa to 540 tomów - podała zastępca Prokuratora Okręgowego w Łodzi Izabela Janeczek, opisując podczas pięciogodzinnego przesłuchania przed sejmową komisją śledczą zaangażowanie prokuratury i ABW przy przygotowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie. Janeczek w swoim spontanicznym oświadczeniu, ale również kilka razy odpowiadając na pytania posłów, podkreślała, że nie ma żadnych dowodów, które wskazywałyby, że za działalnością Marcina P. stały inne osoby,...

Źródło: www.rmf24.pl

Biały Dom zadowolony z planu śledztwa w sprawie Cambridge Analytica i FB

Dodano: 20.03.2018 20:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

USA przyjmą z aprobatą ewentualne śledztwo w związku z doniesieniami o działalności firmy Cambridge Analytica i nielegalnym użyciu danych blisko 50 mln użytkowników Facebooka - powiedział we wtorek zastępca rzecznika Białego Domu Raj Shah.

Źródło: www.deon.pl

RMF: PiS odwołał posiedzenia komisji obrony o Smoleńsku

Dodano: 20.03.2018 16:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Nie będzie w Sejmie debaty o pracach podkomisji smoleńskiej byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Nie padną pytania o przeprowadzone badania i mnożące się teorie oraz o koszty funkcjonowania podkomisji. Nie będzie też informacji prokuratury o postępach w śledztwie i opiniach biegłych. Dwa popołudniowe posiedzenia komisji obrony zostały odwołane.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami